Witamy na nowej stronie internetowej. Miejscu w którym będziemy Państwa informować o naszych pracach, a zarazem utrzymywać z Państwem stały dwustronny kontakt. Będziemy się też starali w miarę wolnego czasu, uzupełniać bazę tekstów o archiwalne wpisy pochodzące z social mediów.
Chcielibyśmy też bardzo, aby ten portal był otwartym, wolnym forum dla wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leżą sprawy naszej „małej Ojczyzny”. Chcielibyśmy, by było to forum również dla innych organizacji działających lokalnie na rzecz dobra gminnej społeczności. Wierzymy, że to od jakości publicznej debaty, związanej z nią mądrością w podejmowaniu decyzji i wyborów dróg postępowania, zależy szeroko pojęta pomyślność mieszkańców naszej gminy.
Dziś brak takiego miejsca. Na portalach oficjalnych urzędu gminy Miłkowice (http://milkowice.net, http://milkowice.biuletyn.net) nie praktykuje się dyskusji i publikacji materiałów problemowych, skupiając wysiłki na propagandzie sukcesu i cenzorskim pomijaniu informacji istotnych dla społeczności lokalnej. To samo dotyczy profilów na takich medium jak choćby „Facebook”, gdzie dochodziło notorycznie do sytuacji, w których konta „nieprawomyślnych” mieszkańców, kwestionujących słuszność postępowania wójta i jego „akolitów” w komentarzach pod oficjalnymi wpisami, są po prostu blokowane. Jest to zresztą działaniem bezprawnym, co potwierdza całkiem sporo orzeczeń polskich sądów.
Jakiś też czas temu, wójt naszej gminy Dawid Stachura „doniósł” do legnickiej prokuratury, że nasze krytyczne wpisy (Facebook) dotyczące władzy publicznej sprawowanej przez niego, są „zniesławieniem” (Art. 212 Kodeksu Karnego). Jest to oczywistym brakiem zrozumienia przez Wójta istoty demokracji. Zostaliśmy wezwani do złożenia zeznań jako świadkowie, co uczyniliśmy. Sprawa skończy się prawdopodobnie niczym, choć faktycznie może dobrze byłoby, gdyby wójt (a może już we własnym mniemaniu Wielmożny Książę – to żart oczywiście) Dawid Stachura, z ust niezawisłego Sędziego usłyszał, czym jest demokratyczne prawo do krytyki oraz prawo do kwestionowania poczynań „władzy” i czym różnią się one od „zniesławiania”. Może Sąd wyjaśniłby też, jaka jest różnica między prawdą a fałszem i między godnym pełnieniem służby publicznej, a przekraczaniem uprawnień tej służbie przynależnych z mocy i w granicach prawa.
Zapraszamy wkrótce po najprzeróżniejsze, ciekawe treści dotyczące naszej gminy. Zapraszamy też członków innych Stowarzyszeń oraz osoby prywatne do wzmacniania zespołu redakcyjnego, publikowania własnych materiałów i każdej innej formy współpracy.
Piszcie tymczasem na nasz adres e-mail: stowarzyszenie_mgm@o2.pl lub 59-222 Miłkowice, ul. Wojska Polskiego 46